Botat e tregtimit Këshilla tregtare

Çfarë është Buzz Rreth domeneve Web3?

Web3 (ose web-i i besimit lexo-shkruaj) është versioni i tretë i internetit, i mundësuar nga teknologjia e kontratave inteligjente, kriptovalutat, NFT-të dhe blockchain për të krijuar një faqe interneti të decentralizuar. Ai nuk kontrollohet nga qendra, por shpërndahet në një rrjet kompjuterash, gjë që e bën atë më elastik dhe të sigurt. Ueb-i i decentralizuar gjithashtu prezanton emra domenesh që janë të ndryshëm nga sistemi tradicional i emrave të domenit. Ato janë adresa DNS të bazuara në blockchain që lejojnë përdoruesit të krijojnë dhe menaxhojnë domene të personalizuara.…

Vazhdo te lexosh

NFT

Lojërat NFT të diskutuara

Çfarë janë lojërat NFT? NFT-të kanë krijuar një prirje të re emocionuese në hapësirën e blockchain dhe kriptos. NFT-të e fazës së hershme çuan në zhvillimin e lojërave NFT dhe lojërave të luajë për të fituar. Game-Fi është një fushë e re që kombinon financat dhe lojërat për të ofruar mundësi për të fituar të ardhura përmes lojërave. Me NFT-të, ka shumë mënyra për të fituar. Modeli tradicional i fitimit të parave përmes lojërave përfshin gjetjen, mbarështimin ose fitimin e koleksioneve të rralla. Megjithatë, lojtarët kanë…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

Ligjvënësit bashkohen

Disa javë paqëndrueshmërie të kufizuar dhe që variojnë midis 60 mijë dhe 67 mijë dollarëve për Bitcoin po i mbajnë tregtarët në pezull. Kjo u kap mirë nga disa ditë hyrje/dalje relativisht të ulëta në ETF-të e Bitcoin gjatë javës së kaluar. Megjithatë, tendenca duket se është kthyer, pasi këtë javë pati 726 milionë dollarë hyrje deri më tani. Në kohë me pak çmime, tregtarët e kriptove priren të bëhen makroekonomistë dhe lexues të buzëve të Rezervës Federale. Një temë…

Vazhdo te lexosh

Këshilla tregtare

Tregtimi i kokës kripto: Bazat

Tregtimi i kokës njihet gjithashtu si "scalping" dhe është një teknikë e tregtimit të kriptove që ju lejon të fitoni fitime në mënyrë të përsëritur gjatë një periudhe të shkurtër kohe. Tregtimi i kokës, i njohur gjithashtu si scalping, është një strategji popullore për tregtimin e kriptomonedhave. Ai përdor paqëndrueshmërinë e tregut të kriptove për të gjeneruar fitime të rregullta afatshkurtra. Tregtarët e lëkurës së kokës njihen gjithashtu si scalpers. Ata kërkojnë të përfitojnë nga luhatjet e vogla të çmimeve. Qëllimi kryesor i strategjisë është të bëjë…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

Duart e Dobta

Pas grumbullimit të një niveli të ri të Bitcoin të të gjitha kohërave në mars, tregjet dukeshin pa vrull për javë të tëra. Katalizatorët e rinj të tillë si miratimi i Ethereum ETF duken shumë të pamundur. Lansimi i ETF-ve të reja të Bitcoin dhe Ethereum në Hong Kong nuk ka tërhequr vëllime domethënëse. Njoftimi i shumëpritur i shenjës Eigenlayer në ekosistemin Ethereum çoi në më shumë zhgënjim sesa eksitim. Nga ana negative, rritja e goditjeve të qeverisë amerikane kundër teknologjisë së privatësisë së kriptove dhe financave të decentralizuara…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

Dita e Runes

Kur po e lexoni këtë, përgjysmimi i katërt i Bitcoin është i afërt. Shpërblimi që minatorët do të marrin për çdo bllok çdo 10 minuta do të bjerë nga 6.25 Bitcoin në 3.125 Bitcoin. Përgjysmimi i Bitcoin do të rezultojë në një reduktim të furnizimit vjetor të Bitcoin nga 1.6% në 0.8%. Por ky përgjysmim do të sjellë gjithashtu nisjen e protokollit të shumëpritur dhe standardit Bitcoin Token “Runes”. Runes lejon krijimin dhe tregtimin e altcoins në Bitcoin. Ndryshe nga Ordinalet, të cilat në thelb janë…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

Fushata e nisjes së OKX Futures shkon drejtpërdrejt!

OKX & Coinrule Fushata: Depozoni dhe tregtoni 500 USDT për të fituar 50 USDT + Merrni 20% ulje nga tarifat e tregtimit + Merrni 25% ulje Coinrule Planet! Periudha e fushatës: 12 Prill 2024 00:00 UTC – 31 maj 2024 23:59 UTC Për të festuar nisjen e OKX Futures, Coinrule është i emocionuar të njoftojë një fushatë emocionuese që po drejtojmë së bashku me OKX. Ky është shansi juaj për të fituar 50 USDT në formën e kredive të së ardhmes, kapni…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

OKX Futures Live në Coinrule

Jemi të emocionuar ta njoftojmë këtë Coinrule ka mbështetje të integruar për OKX Futures, duke zgjeruar aftësitë e platformës sonë dhe duke u ofruar përdoruesve tanë edhe më shumë mundësi për të automatizuar strategjitë e tyre të tregtimit në mënyrë efektive. Për çfarë do të thotë kjo Coinrule Përdoruesit? Tregtimi i levave: Mbështetja e OKX Futures prezanton gjithashtu konceptin e tregtimit të levës në OKX në Coinrule përdoruesit. Me Coinrule integrimi, ju mund të ndërtoni strategji të automatizuara tregtare për Perpetual Futures në OKX. Tregtimi i levave u mundëson tregtarëve të kontrollojnë më të mëdha…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

Përgjysmimi i çmimeve?

Muajt ​​e fundit kanë qenë një anije kozmike për ata prej nesh me fat që të tregtojnë kripto. Bitcoin ETF është miratuar. Tregjet janë rritur shumëfish. Bitcoin arriti një nivel të ri të të gjitha kohërave. Aeroplanët e projekteve të sapolançuara si Celestia, Dymension, Jupiter, Ethena dhe Wormhole kanë mbushur xhepat e përdoruesve të fuqishëm. Mbi të gjitha, të ashtuquajturat memecoins si dogwifhat (WIF) dhe të tjera u mblodhën shpejt për të arritur miliona dhe madje miliarda…

Vazhdo te lexosh

Tregtim i automatizuar i kriptove

ETH në Flux

Ethereum ka pasur disa javë shumë të trazuara. Së pari, çmimi i tij më në fund është rritur. Pas disa muajsh dështimesh kundrejt zinxhirëve me tregime të reja si Solana, Ethereum kishte filluar t'i afrohej në mënyrë të qëndrueshme nivelit të tij të të gjitha kohërave. Një nga nxitësit e eksitimit: Përmirësimi i Dencun u prezantua javën e kaluar. Përmirësimi uli kostot e transaksionit për Ethereum Layer 2, të tilla si Arbitrum, Base dhe Optimism. Kostot e transaksionit në Ethereum Layer 2 tani, në teori, mund të fillojnë të konkurrojnë…

Vazhdo te lexosh