3 presje vs Coinrule

Prezantimi

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë të lehtë dhe të përshtatshme për të rritur pasurinë tuaj përmes tregtimit të automatizuar, ka disa opsione atje. Dy nga shërbimet më të njohura janë 3 presje dhe Coinrule. Të dyja kanë pikat e tyre të forta, por cila është më e mira për ju?

Më lejo të shpjegohem. 3Commas është një shërbim i shkëlqyeshëm me një sërë veçorish që lejojnë tregtarët të vendosin strategji të automatizuara me lehtësi relative. Ai gjithashtu ofron testim prapa për ata që duan të luajnë me të dhënat historike përpara se të zhyten brenda. Coinrule ofron edhe më shumë veçori që tërheqin njësoj tregtarët me përvojë dhe fillestarë.

Coinrule ka një përvojë përdoruesi të dizajnit të produktit të lehtë për t'u përdorur me veçori shumë intuitive si tregues të avancuar, integrim TradingView, portofol demo, plan falas, urdhra në fund, tregtim të së ardhmes dhe sesione tregtare një për një. Ai gjithashtu ka një platformë të ngjashme me lojën, e cila i lejon tregtarët të përmirësojnë aftësitë e tyre në skenarë të simuluar përpara se të hyjnë në botën reale të tregtimit. Pra, nëse jeni serioz për ta çuar lojën tuaj tregtare në nivelin tjetër, këtu janë disa avantazhe të përdorimit Coinrule mbi 3 presje që duhet të keni parasysh.

Çfarë është Tregtia e Automatizuar?

Dëshironi të dini se për çfarë bëhet fjalë për tregtimin e automatizuar? Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të fituar para nga tregjet pa u lidhur me kompjuterin tuaj gjatë gjithë ditës, kjo është padyshim diçka që duhet ta shikoni. Tregtimi i automatizuar është vendi ku një algoritëm kompjuterik vendos tregti për ju bazuar në kriteret tuaja të paracaktuara. Kjo do të thotë që, me ndihmën e një roboti të automatizuar tregtar, mund të vendosni parametra, si p.sh. kur të blini dhe shisni aksione ose monedha të caktuara dhe sa të investoni në secilën prej tyre.

Dy robotët më të njohur të tregtimit të automatizuar janë 3Commas dhe Coinrule. 3Commas është një platformë e thjeshtë por e fuqishme që u lejon përdoruesve të ndërtojnë strategjitë e tyre të automatizuara, të kompletuara me testimin prapa, tregtimin e letrës dhe më shumë. Coinrule është një platformë e ngjashme me lojën që i ndihmon investitorët të rrisin fitimet e tyre duke e bërë më të lehtë vendosjen e tregtive komplekse të bazuara në rregulla.
Coinrule ka disa përparësi ndaj 3 presje. Për shembull, dizajni i tij i produktit dhe përvoja e përgjithshme e përdoruesit janë më moderne, ndërsa veçoritë e tij - të tilla si skaneri i çdo monedhash, treguesit e avancuar dhe kuleta demonstruese - e bëjnë procesin e krijimit të strategjive fitimprurëse të tregtimit më të thjeshtë dhe më efikas.

Përveç kësaj, CoinrulePlani Falas i lejon përdoruesit të fillojnë pa shpenzuar para paraprakisht dhe veçoria e tij "Urdhje në fund" ndihmon në mbrojtjen e fitimeve nga uljet ose lëkundjet e papritura të tregut. Së fundi, me opsionin e tij të tregtimit të së ardhmes dhe seancat tregtare një për një me profesionistë me përvojë, Coinrule ofron një mënyrë edhe më gjithëpërfshirëse për të fituar para nga tregjet shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Krahasimi i 3 presje dhe Coinrule karakteristika

Kur bëhet fjalë për softuerin e automatizuar të tregtimit, ka dy lojtarë të mëdhenj në lojë: 3 presje dhe Coinrule. Ndërsa të dyja janë mjete të fuqishme, secila prej tyre ka veçori dhe aplikacione të ndryshme. 3Presja ofron disa veçori që Coinrule nuk - si 4 bot për Marketing, i cili ofron një mundësi për tregtarët për të fituar fitime nga paqëndrueshmëria e tregut duke blerë dhe shitur në mënyrë të përsëritur - por dizajni i tij i përgjithshëm është më i vjetëruar. Mund të jetë gjithashtu më e shtrenjtë se Coinrule, në varësi të planit që zgjidhni.

Por kur bëhet fjalë për përvojën e përdoruesit dhe dizajnin e produktit, nuk mund ta mohojmë këtë Coinrule është fituesi. Me një ndërfaqe të hijshme dhe një ndjenjë loje, është e lehtë për t'u përdorur edhe për tregtarët për herë të parë. Ai gjithashtu ofron shumë veçori të avancuara si "Çdo skaner monedhash" (i cili gjen tregjet më fitimprurëse), kuletat demo (që të mund të testoni strategji pa ndonjë rrezik financiar) dhe sesione tregtare individuale me ekspertë që do t'ju ndihmojnë të drejtoni drejtimi i duhur.

Për më tepër, Coinrule ofron një plan falas në mënyrë që të mund të shijoni falas softuerin e tyre të tregtimit të automatizuar përpara se të kryeni një abonim.

Qershia mbi tortë? Coinrule ka porositë pasuese dhe aftësitë e tregtimit të të ardhmes të shtuara në platformën e tyre duke e bërë atë edhe më të mirë se më parë!

Si eshte Coinrule Më mirë se 3 presje?

Ju mund të pyesni veten se si Coinrule është i ndryshëm nga 3 presje, dhe pse duhet të kaloni. Le të hedhim një vështrim në disa nga karakteristikat që bëjnë Coinrule dallohen nga turma.

Dizajni i produktit dhe përvoja e përdoruesit: Coinrule ofron një platformë të lehtë për t'u përdorur si lojë, me një ndërfaqe miqësore dhe tërheqëse. Ju nuk duhet të jeni një tregtar me përvojë për ta kuptuar atë -Coinrule është krijuar në mënyrë që çdokush të mund të zhytet në tregti shpejt dhe me lehtësi.

Çdo skaner monedhash: Coinrule's Any Coin Scanner ju lejon të gjurmoni çmimet në mbi 2,000 monedha, kështu që të mos humbisni kurrë një mundësi të mirë investimi. Plus, ai mundësohet nga Trading View, kështu që ju e dini se po merrni informacionet më të fundit të përditësuara. Treguesit e avancuar dhe integrimi i TradingView: Coinrule lejon tregtarët e avancuar të kenë akses në mjete të fuqishme si MACD dhe Stochastic Oscillators që ju lejojnë të zhyteni më thellë në numrat pas tregtimeve. Plus, me integrimin e tij të pandërprerë me TradingView, hyrja dhe dalja me shpejtësi nga tregtia është një fllad!

Portofoli Demo dhe Plani Falas: Për ata që sapo kanë filluar të tregtojnë, Coinrule ofron një portofol demo që ju lejon të provoni strategjitë tuaja pa pasur nevojë të rrezikoni para të vërteta. Dhe akoma më mirë - ekziston një plan falas që u jep tregtarëve të gjitha veçoritë themelore që u nevojiten për të filluar ndërtimin e pasurisë!

Cilat janë avantazhet e përdorimit Coinrule?

Coinrule ka shumë veçori të shkëlqyera për t'u ofruar përdoruesve të saj. Ka një dizajn produkti të lehtë për tu naviguar që e bën të lehtë për t'u kuptuar dhe përdorur. Edhe nëse jeni fillestar në tregtimin e automatizuar, nuk keni pse të shqetësoheni -CoinrulePërvoja e përdoruesit është krijuar për tregtarët fillestarë dhe me përvojë.

Një nga veçoritë unike është skaneri i çdo monedhash. Kërkon shpejt për tendencat e kriptomonedhave, qofshin sinjalizime tregtare apo detaje rreth një monedhe të veçantë, dhe ju jep njohuritë që ju nevojiten në kohë reale. Është me të vërtetë një mjet i shkëlqyeshëm për tregtarët që duan të qëndrojnë të përditësuar për kushtet e tregut.

Coinrule ofron gjithashtu Treguesit e Avancuar, të cilët mund t'i ndihmojnë tregtarët të bëjnë parashikime më të sakta rreth lëvizjeve të çmimeve dhe tendencave të tjera të tregut. Për shembull, këta tregues mund të përdoren për të krijuar grafikët me mjete të analizës teknike si mesataret lëvizëse dhe MACD.

What'sfarë është më shumë është Coinrule ofron një veçori Trailing Stop Loss – kjo i lejon përdoruesit të vendosin urdhra pasues që do të ekzekutohen kur të plotësohen kushtet e paracaktuara – duke minimizuar kështu humbjet duke siguruar mbrojtje kundër paqëndrueshmërisë në tregun e kriptove. Me këtë veçori, përdoruesit mund të tregtojnë me besim edhe përballë pasigurisë ose paqëndrueshmërisë së tregut.

Së fundi, CoinruleFunksioni i Tregtisë së së Ardhmes i lejon tregtarët të përfitojnë nga luhatjet e çmimeve pa blerë në të vërtetë asnjë monedhë paraprakisht - duke u dhënë atyre ekspozim ndaj fitimeve të mundshme pa pasur nevojë të zotërojnë asnjë pasuri! Kjo e bën më të lehtë për tregtarët që sapo kanë filluar pasi nuk duhet të shqetësohen për menaxhimin e investimeve të mëdha menjëherë.

Coinrule vs Rishikimi 3 presje: Çmimet, Strategjia dhe Aplikacioni

3commas
Coinrule
Çdo skaner monedhash
X
kontrolloni
Treguesit e avancuar
kontrolloni
kontrolloni
Integrimi TradingView
kontrolloni
kontrolloni
Te testit prove
X
kontrolloni
Portofoli Demo
kontrolloni
kontrolloni
Plan falas
kontrolloni
kontrolloni
Porositë në vazhdim
kontrolloni
kontrolloni
Tregtimi i të ardhmes
kontrolloni
kontrolloni
Sesione Tregtare Një mbi Një
X
kontrolloni
Coinrule Webinar me Ruben
Investoni në njerëz, Coinrule është Crowdfunding!
Mëso më shumë
 
Investoni në njerëz, Coinrule është Crowdfunding!

Ndryshe nga kompanitë e tjera të kriptos, në vitin 2017 ne nuk lançuam një ICO, përkundrazi mblodhëm fonde nga MKB Bank dhe Angels. Sot po mbledhim sërish fonde dhe
Ju mund të jeni pjesë e këtij udhëtimi.

Mëso më shumë
Coinrule Webinar me Ruben
Mësoni se si të filloni tregtitë e automatizuara Coinrule
Bashkohuni në Webinar Falas
 
Bashkohuni me Webinarin tonë Falas

Mësoni bazën e trajnimit vetëm në 30 minuta!

Ruben, Shef i Tregtisë at Coinrule do t'ju tregojë strategjitë më të mira për të vendosur dhe për t'iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja.

Anëtarësohuni në Webinar
Webinar me Ruben